Waporyzacja – czyli co?

Waporyzacja – czyli co?

Większość osób przyjmujących różnego rodzaju zioła słyszało zapewne o waporyzacji. Jest to alternatywna metoda przyjmowania składników aktywnych, jakie są w nich zawarte. Różnica polega na tym, że susz nie jest spalany, w wyniku czego powstaje dym, których wdychany jest do płuc, a wyłącznie podgrzewany. W trakcie tego procesu wytwarzania jest przeznaczona do inhalacji para wodna. Czy warto dla waporyzacji porzucić tradycyjne palenie?

Plusy waporyzacji

Wyróżnić można trzy podstawowe zalety tej rewolucyjnej metody:
– Po pierwsze: zdrowie. Jak zapewne każdy wie, dym, który wdychamy podczas palenie to nie tylko substancje aktywne z ziół, które pragniemy pozyskać, ale także wiele innych szkodliwych produktów ubocznych spalania. Są one bardzo niebezpieczne la ludzkiego zdrowia i sieją w organizmie niemałe spustoszenie. W konsekwencji prowadzić to może do występowania wielu bardzo groźnych chorób, z chorobą nowotworową na czele. Podczas waporyzacji nie ma takiego ryzyka, ponieważ nie wytwarza się wówczas dym, wyłącznie para wodna.
– Po drugie: oszczędności. Dym to nie tylko ryzyko dla naszego zdrowia, ale także portfela. Podczas spalania zniszczeniu ulega zdecydowana większość substancji aktywnych. Mówiąc innymi słowy – nasze pieniądze dosłownie „idą z dymem”. Dzięki waporyzacji również ten problem jest rozwiązany. Nie występuje spalanie, zniszczeniu nie ulegają cenne substancje – zamiast tego trafiają one do naszego organizmu. Jest to więc rozwiązanie znacznie skuteczniejsze i o wiele bardziej ekonomiczne.
– Po trzecie: reakcja otoczenia. Z pewnością każdy z nas ma w swoim bliższym lub dalszym otoczeniu osoby, które nie palą i zapach spalanych ziół zwyczajnie ich drażni. Z jego powodu także palenie w miejscach, gdzie są inni ludzie jest zwykle niemożliwe. Para wodna wytwarzana podczas waporyzacji jest praktycznie bezwonna, co rozwiązuje także problem przykrego zapachu. Polepszeniu mogą więc ulec także nasze kontakty społeczne, a my będziemy mogli przyjmować zioła zawsze wtedy, gdy mamy ma to ochotę.

Vaporizery przenośne i stacjonarne

Wiele osób zastanawia się, jaki vaporizer wybrać. Spośród modeli przenośnych wyróżnić można między innymi urządzenia takie, jak: G Pen, FocusVape Pro, Boundless czy Mighty. Przenośne vaporizery są kompaktowymi, bardzo dyskretnymi urządzeniami, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Wyróżnia je także ciekawy, modny design. Na rynku dostępne są także modele stacjonarne, przypominające tradycyjne bongo czy fajkę wodna, przeznaczone do użytku domowego. Są to urządzenia dosyć dużych rozmiarów, które pozwalają na zrelaksowanie się po ciężkim dniu w domowym zaciszu, samotnie bądź z przyjaciółmi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *