Waporyzacja – czy warto?

Waporyzacja – czy warto?

Vaporyzator Crafty, Fenix, DaVinci, Arizer czy Boundless… Z pewnością wiele osób będących zwolennikami przyjmowania różnego rodzaju ziół, a konkretnie powstającego z nich suszu bogatego w składniki aktywne słyszało nie raz te nazwy. Są to jedne z najpopularniejszych modeli vaporyzatorów, czyli urządzeń służących do przyjmowania ziół w sposób alternatywny do tradycyjnego palenia. Na czym konkretnie polega różnica i czy waporyzacja jest rozsądnym wyborem?

Waporyzacja a palenie


Główna różnica polega na tym, że podczas waporyzacji nie dochodzi do spalania suszu, jest on wyłącznie podgrzewany do bardzo wysokiej temperatury. W przypadku pierwszego procesu wytwarzany jest dym, zaś w przypadku podgrzewania wyłącznie para wodna. Jak zapewne każdy wie, dym jest niezwykle szkodliwy. Wraz z nich trafiają bowiem do naszych płuc nie tylko pożądane przez nas substancje aktywne, ale także wiele niezwykle szkodliwych produktów ubocznych spalania. Może to niestety prowadzić do pojawienie się wielu problemów ze zdrowie, z chorobą nowotworową na czele. Para wodna jest wolna od szkodliwych produktów spalania, ryzyko zachorowania także w tym przypadku nie występuje. Podczas spalania pojawia się także dodatkowy problem – znaczna część substancji aktywnych ulega wskutek jego działania zniszczeniu. Oznacza to nic innego, że nasze pieniądze idą z dymem, bowiem substancje aktywne, które mogły by trafić do naszego organizmu są stracone. Dzięki waporyzacji do naszego organizmu trafia znacznie więcej substancji aktywnych, co czyni tę metodę niezwykle ekonomicznym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem. Waporyzacja jest także bardzo dyskretna – dzięki urządzeniom przenośnym cieszyć się ulubionymi ziołami możemy praktycznie wszędzie, bowiem para wodna jest bezwonna. Bardzo często musimy się powstrzymać od palenia w konkretnych miejscach lub w towarzystwie osób, które zapachu palonego suszu zwyczajnie nie tolerują. W tym wypadku problem ten mamy z głowy.

Jaki vaporyzator?

Wspomniano już o vaporytazorach przenośnych, czyli kompaktowych urządzeniach, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom można zabrać ze sobą niemalże wszędzie – zwykle mieszczą się one w kieszeni. Są to urządzenia bardzo eleganckie, charakteryzujące się nowoczesnym, atrakcyjnym designem. Ponadto dostępne są także vaporizery stacjonarne, przeznaczone do użytku domowego. Są one znacznie większych rozmiarów – pod tym względem przypominają tradycyjne bongo i pozwalają na zrelaksowanie się w domowych warunkach – nie tylko samotnie, ale też w większym gronie. Większość osób, która przekonała się do zalet, jakie niesie ze sobą waporyzacja decyduje się na zakup obu urządzeń.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *