Waporyzacja – co to takiego?

Waporyzacja – co to takiego?

Waporyzacja to inaczej odparowywanie aktywnych substancji z ziół wskutek podgrzewania ich do odpowiedniej temperatury. Zamiast wciągania dymu użytkownik inhaluje się parą wodną. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Vaporyzator – czyli co?

Do waporyzacji służy specjalne urządzenie, zwane vaporyzatorem (lub waporyzatorem czy vaporizerem). Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje vaporyzatorów – modele stacjonarne oraz przenośne. Varoryzatory stacjonarne służą do użytku domowego. Z wyglądu przypominają trochę tradycyjne bongo. Urządzenie te pomaga odprężyć się na przykład po ciężkim dniu pracy, jest o wiele bardziej efektywne jeśli chodzi i produkcję pary od swoich kompaktowych odpowiedników. Do popularnych modeli stacjonarnych vaporyzatorów należą między innymi: Volcano, Arizer, Vaporite, Vapir Rase czy Vapexhale. Modele przenośne to natomiast urządzenia bardzo dyskretne i niewielkich rozmiarów. Mieszczą się w kieszeni, dlatego mogą być zabrane wszędzie, gdzie się udajemy. Jeśli chodzi o modele kompaktowe godne polecenia są na przykład Boundless CFX, Arizer Solo 2, Fenix, Crafty czy DaVinci. To, czy lepszym zakupem będzie urządzenie stacjonarne czy przenośne zależy od indywidualnych preferencji. Wiele osób decyduje się na zakup obu – jednego do użytku domowego, drugiego po to, aby zawsze mieć go pod ręką.

Waporyzacja – zalety tej metody

Wiesz już, na czym polega waporyzacja oraz jakie modele urządzeń dostępne są na rynku. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto? Przecież zioła można także palić w tradycyjny sposób, nie kupując w tym celu specjalnych urządzeń. Oczywiście można, ale należy wiedzieć, że jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej skuteczne i niezdrowe. Po pierwsze podczas tradycyjnego palenia bardzo dużo substancji aktywnych zamiast trafić do naszego organizmu ulega zniszczeniu. Stosując vaporyzatory nie tylko dostajemy więcej, możemy też dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Po drugie produktem waporyzacji jest nieszkodliwa para wodna, gdy palimy wytwarzany jest natomiast dym, który trafia do naszych dróg oddechowych i płuc. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak bardzo szkodliwy jest on dla zdrowia i życia człowieka. Na koniec coś, co może pozytywnie wpłynąć na nasze relacje z otoczeniem – podczas waporyzacji nie wytwarzany jest nieprzyjemny zapach towarzyszący paleniu. Potrzebujesz więcej zalet?

Bez względu na to, czy zioła przyjmujesz w celach rekreacyjnych czy zdrowotnych (możliwe jest bowiem także stosowanie olejów CBD, jedynego legalnego źródła substancji zawartych w konopiach w Polsce) waporyzacja jest rozsądną alternatywą, która zastąpić powinieneś palenie. Zyska na tym twój portfel, zdrowie i otoczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *