Nowoczesne modele

Nowoczesne modele

Vaporizatory to urządzenia, które w niedługim czasie zawładną naszym rynkiem. Świat doskonale już zna to urządzenie, jednak my wciąż odbiegamy od dostępnej nowoczesnej technologii.

Vaporyzator co to jest?

Niewielkie urządzenie, które jest dobrym zamiennikiem sprzętu do palenia. Wdychanie dymka, w postaci pary jest zdrowsze niż podczas przypalania papierosów, a dodatkowo użycie niewielkiego pudełeczka jest o wiele prostsze oraz wygodniejsze. Dobrej jakości urządzenia coraz łatwiej są dostępne na rynku konsumenckim, w coraz przystępniejszej cenie.
Waporyzacja to zdrowa alternatywa, dla palenia papierosów, które są tak niekorzystne i rakotwórcze dla naszego zdrowia. Nowoczesny proces odnajduje swoje zastosowanie w medycynie, jednak nie tylko. Ciekawą alternatywą jest użycie sprzętu w kuchni.

Jak działa waporizer?

Urządzenie działa na zasadzie bezdymnej inhalacji. Waporyzator zostaje napełniony m. in. materiałem roślinnym. Na susz czy zioła działa wysoka temperatura. W końcowym etapie powstaje czysta para, bez żadnych szkodliwych substancji.
Coraz większy rozwój nowych technologii pozwala udoskonalać sprzęt do procesu waporyzacji. Substancje zdrowotne są odzyskiwane w najwyższej jakości sposób, tak by ani odrobina cudownie leczących produktów nie została uroniona. Podczas wdychania pary pobieramy substancje aktywne, jest to całkiem przeciwny sposób niż spalanie. Waporyzatory wyposażone są w komorę spalania, do której wprowadzany jest materiał do odparowania.

Jaki waporyzator wybrać?

Wszystko zależy od kilku potrzeb, zanim jednak zdecydujesz się na zakup urządzenia. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety. Przed wyborem należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, po pierwsze gdzie będzie używany, czy będzie to Twój indywidualny sprzęt czy raczej stosowany w grupie, jak często korzystasz, jak dużo jesteś w stanie zainwestować? To i wiele innych pytań powinno pojawić się w Twojej głowie. Znając odpowiedź na każde z nich można zastanowić się nad modelem.

waporyzatory

Stacjonarny czy przenośny?

Stacjonarne urządzenia posiadają dużo większą moc, sprawdzone podczas grupowej inhalacji oraz korzystne do regularnego użytkowania. Sprzęt stacjonarny najczęściej należy do grupy konwekcyjnych, w których na susz działa strumień gorącego powietrza. Na rynku istnieje wiele modeli jak Arizer V-Tower. Urządzenia przenośne to sprzęt najczęściej kondukcyjny do nich należy oczywiście DaVinci IQ. Na rynku istnieje także połączenie modelu konwekcyjnego z kondukcyjnym tzw. model hybrydowy. Polecanym produktem oczywiście jest Boundless CF. Wersją kieszonkową będzie Fenix Mini, a dla osób, które żyć bez technologii i ciągłego rozwoju nie potrafią będzie waporizer Crafty. Urządzenie można połączyć ze smartfonem.
Modeli na rynku jest wiele, każdy odnajdzie odpowiedni sprzęt dla siebie. Wystarczy tylko dobrze poszukać i przeanalizować swoje potrzeby.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *